Yazarımız Emine ÇELİK Ünlü Sanatçı Yusuf GÜNEY ile Röportaj Gerçekleştirdi.

Kalbi güzel,niyeti ve huyu güzel bir adamla röportaj adı altında söyleştik. Yusuf Güney’e herşeyden önce güzel düşünceleri ve mütevazi tavrından dolayı şahsım adına teşekkür etmek isterim ve güzel hayallerinin sonu gelmemesini dilerim.

-Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

-Özel hayatında kendi halinde biriyim, etrafında çocukluk arkadaşları olan ve onlarla zaman geçiren, paylaşımcı, aşırı bonkör, güzel şeyleri yaşamayı seven, oldukça da yaşayan  ve şükreden olanla yetinmeyi bilen bir adamım.

-Gençlik yıllarınızda ailenizle beraber Londra’ya yerleştiniz, Trabzon’dan Londra’ya geçmek zor oldu mu?

-Çok zorluk yaşadım, babam öncesinde gitmişti ardından bizi de yanına aldı. Ülkeye iltica yoluyla girdik ve  dolayısıyla  ülkeye girerken de, sonrasında da çok zorluk yaşadım.

-Asıl sormak istediğim soru Mehmetçiği  ve polis teşkilatını beraber tutarak, destek amaçlı  moral ziyaretleri ve küçük  konserler verdiniz basından gördüğümüz kadarıyla, bunun başlama hikayesini anlatır mısınız, sizden bunu talep eden biri oldu mu? Yada buna nasıl karar verdiniz?

-Ben 5 senedir o projeyi yapmaya çalışıyorum ve devletsel konularda bazı durumları aşamadığım için biryerlere hep takılıyordum. Bu çok geniş çaplı bir olay, benim oraya gitmem, jandarma, polis, bunların hepsinin organize olması çok zor ve ben bu zoru başardım. Bunu başarmama yardımcı olan Sayın Süleyman Soylu oldu, İçişleri Bakanımız, ona teklif ettim ve bu imkanı bana sağlarsanız 10 gün boyunca size 20 tane konser yapacağım dedim ve bir kuruşta talep etmedim. Yanımda ekipte götürmeyeceğim, oradaki imkanlar doğrultusunda elimde ne varsa ses sistemi olur yada olmaz -ki geneli kötüydü ses sisteminin askeri ortam dolayısıyla. Sağolsun çok mutlu oldu Bakan Bey bende gittim 9 günde 17 tane konser yaptım.

-Bildiğim kadarıyla Hakkari bölgesine gittiniz değil mi?

-Hayır çok yere gittim, Siirt Komanda Tugayından başladım ve oradan Şırnak Akçay’a geçtim, Çakırsöğüt’e geçtim, oradan Namaz Dağ’ına, Gabar’a ,oradan Hakkari’ye Yüksekova, Şemdinli Çukurca, Otluca Dağlıca oradan Van, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır’da Lice’ye gittim Lice’den Silvan en son birkaç bölge daha yaptım üst düzey bölgelere çıktım. Şöyle bir organizasyon daha yaptım sağolsun beni kırmadılar oradaki komutanlarımız hem jandarma hem Kara Kuvvetleri, halkımızıda dahil ettik ve hiç konser yapılmamış bölgelerde konser vermiş oldum. Bununda içerisinde olmak ayrıca mutlu etti beni. Oradaki askerlerimizin, komutanlarımızın güle oynaya şarkı söylemeleri bence görülebilecek en güzel tabloydu çünkü yıllardır sıkıntılı bölgelerdi. 17 konserde de tugayların içinde yattım uyudum. Sabaha kadar oturduk, ateş yaktık, şarkılar söyleyip muhabbet ettik. Şemdinli’ de merkeze indim mesela, hiçbir ünlü Şemdinli’de dolaşmış değildi bu zamana kadar ve ünlü bir pop sanatçısını görmemişlerdi.

-Nasıl bir tepkiyle karşılaştınız?

-Çok güzel hatta mükemmel bir tepkiyle karşılaştım. İnsanlar çok şaşkındı ve okul dağılmıştı o sırada, okul çıkısında kızlar beni görünce akılları çıktı yerinden 🙂 ve ben onların hepsini teker teker ziyaret ettim hal ve hatırlarını sordum. Olması gerektiği gibi.

– Sizin ziyaretleriniz sırasında Afrin meselesi yoğunluktayken neden doğu illerini tercih ettiniz?

Benim bu organizasyonu başlattığımda daha Afrin operasyonu başlamamıştı ve Afrin operasyonu başladığında ben son konserimi yapmıştım. Zaten orayada sanatçılar başladıktan 3 ay sonra gittiler.

– Askerliğinizi nerede yaptınız?

Burdur’da.

-Çocukluğunuzda hayranı olduğunuz bir sanatçı var mıydı? Kimin şarkılarıyla büyüdünüz?

Rafet El Roman’ın şarkılarını dinlerdim çok tanışma sebebim de oydu zaten. Kenan Doğulu Ajda Pekkan, Sezen Aksu’yu çok severdim. Çok müzik dinlerdim ama  hayranı olduğum bir sanatçı yoktu.

– Geçmişten yapmak istediğiniz bir cover varmı?

-Tanju Okan şarkılarını cover yapmak istiyorum yakında öyle bir  çalışma yapabilirim.

– Film yapma gibi bir projeniz var mı? Sadece şarkı söyleyerek mi devam etmek istiyorsunuz?

-Televizyonculuğa başladım ve dün akşam iki bölüm çektim zaten. Yemek müzik programı ,yemek yaparken ünlü konuklarım geliyor ve onlara yemek yapıyorum.

-Kendi şarkılarınızdan ayrım yapmasanızda sizin için özel olan?

 -Aşkı virane , Aşkım Aşklarından Bulasın

-Hala uçuş eğitimi alıyor musunuz?

-Simülatör eğitimini evde yapıyorum, aynı zamanda Hazerfan’a gidiyorum. Bu yaz konserlerden yana çok yoğun olmazsam bitirmeyi planlıyorum ve sonrasında kendi uçağımı alıp konserlere kendi uçağımla gitmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir